xbox

Oryginalny Xbox – niedościgniony klasyczny system

Posted on Posted in xbox

Kilka dni temu przeglądałem używany sklep z książkami, a chociaż powinienem patrzeć na dostępne książki, mają one małą sekcję gier wideo, na którą często się czuję. Szukałem starych gier szkolnych, które mogłyby zagrać na moim PS2, a gdy tam byłam, dostałem kopię Dark Alliance 2 za 15 USD na oryginalnym Xbox. Myślałem: „Człowieku, chciałbym mieć tę grę i trudno jest znaleźć wersję PS2” Jednak nie posiadałem oryginalnego Xboxa, więc poszedłem i popatrzyłem na używane systemy, a ja zobaczyli, że mieli oryginalną konsolę Xbox za 22 USD. Byłem zaskoczony tanimi cenami, a ja naprawdę czułem się, jakbym mogła uzasadnić cenę z grą. Chociaż chwyciłem konsolę Xboxa, złapałem Dark Alliance 2 i kopię Guilty Gear X2 Reload, które miały również za 5 dolarów.

Od tego czasu jadę do wielu sklepów, które sprzedają retro gry wideo i przeglądają sekcję Xbox, zbierając wiele tytułów dla systemu na tanie. Czuję się źle, że rzeczywiście skończyłam wydatki blisko 200 dolarów, ale biorąc pod uwagę wszystkie tytuły, które za to otrzymałem, czuję się szczęśliwy, wiedząc, że mam dużo świetnie gra na mnie.

Podczas wyszukiwania starych gier Xbox po prostu zacząłem zauważać i zdawać sobie sprawę, jak mało miłego oryginalnego Xbox’a. Nie tylko z firmy Microsoft, która wydaje się stara się zignorować to kiedykolwiek istnienie, dzwoniąc do swojego najnowszego systemu Xbox One, kiedy ten system był dla mnie Xbox 1. Wygląda jednak na to, że wielu graczy zapomniało albo nie obchodziło to, jak niesamowity jest ten system.

xbox

Przyznam, że się zapomniałem, dopóki niedawno odebrałem kolejną konsolę Xbox za prawdziwe tanie, ale część mnie zawsze pamiętała, ile zabawy miałem z systemem. Patrząc na te sklepy gier retro niedawno i patrząc na wszystkie tytuły oryginalnego Xboxa, to powodzi do mnie jak wspaniały system. To było jak następca Dreamcast dla mnie, ponieważ wiele niejasnych gier, które dostałem na Dreamcast, znalazło się na oryginalnym Xbox. Microsoft miał wiele okazji, gdy developerzy, a zwłaszcza japońscy programiści w tamtej epoce, a ja sądzę, że jest to najlepszy system, jaki kiedykolwiek wydali. Gry, które były wtedy gigantyczne, były znaczącym krokiem naprzód od poprzednich generacji odpowiedników, a nowe gry na platformie były imponujące od samego początku. Coś, co czuję, że ten obecny gen konsolety ma dla mnie jeszcze coś wspólnego.

W przeciwieństwie do konsoli Xbox 360, której tożsamość straciła dzięki temu, że stanie się pudłem Netflix lub sposobem na wypuszczanie Kinect, oryginalne Xbox było o gry. W tym czasie pojawił się solidny sprzęt, dlatego też myślę, że niektóre gry w systemie wciąż wyglądają świetnie. Firma Microsoft aktywnie nawiązała stosunki z programistami, aby uzyskać gry w ich systemie. Wiedzieli, że musieli, ponieważ byli nowicjuszami z bloku, ale to było zdrowe dla branży i świetne dla graczy.

Co rozczarowujące, czy to dzisiaj nie wydaje się docenione przez wielu graczy. Chodziłem na youtube starając się znaleźć opinie gier lub materiały z niektórych klasycznych gier Xbox, ale nie ma nic do niczego tam przez graczy. Nawet tutaj na Giantbomb nie było gier starych gier na Xboxa (z wyjątkiem tego niezarchizowanego strumienia, który Ryan i Dave robili, gdy Xbox Live wyłączy się) Na youtube jednak znajdziesz stare recenzje gierpot na niektóre, a bardzo niewiele z CGR, ale nikt nawet nie przegląda gier Xbox, kiedy klasyczne recenzje gier są dość gorącą rzeczą do zrobienia w tych dniach. Nie przejmuj się wszystkim thw przeglądarkami na youtube, są pomocne, a ja wygrywałem wiele z nich – aby zobaczyć moje ulubione – kliknij tutaj. Jednak trochę uwagi na klasyczne gry w xbox naprawdę by mój dzień jaśniejsze, wiesz?

xbox

Można również zwykle stwierdzić, jak poważna jest ilość fanów bazujących na cenach starych gier i jakie jest zapotrzebowanie, ale uważam, że wiele starych gier na konsolę Xbox nawet nie zbliża się do wysokich

cen, jakie mają inne klasyczne systemy. Przyznaję, że to dziwne rzeczy, aby narzekać, kocham tanie gry cenowe, aby odebrać teraz, że zaczynam gromadzić gry na konsolę Xbox, ale to dziwne, że tak wiele wspaniałych gier tak tanio. Te same gry czasem trafiają na PS2 lub Gamecube, gdy oryginalne Xbox często miało doskonałą wersję gier wieloplatformowych.

Może to tylko okres, w którym ludzie zapominają o Xboxie, a w następnych latach będzie wzrastać, nie mogę przewidzieć tego dobrze. Po prostu wydaje się, że generowanie konsol już od dawna obserwuje stały wzrost wartości niektórych gier na PS2 i Gamecube. Wiele gier, które chciałbym nadal posiadać na Gamecube, stało się zbyt drogie, aby uzasadnić zakup, a niektóre rzadkie gry na PS2 stale rosną. Czułem się jak dyskusja nad tym tematem, bo zawsze czułem, że ten system jest świetny, odkąd pojawił się. Nie należy zapominać, a pamiętać o wielkiej platformie.